Jak wybrać najlepszą salę szkoleniową?

Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję dla organizacji publicznych, prywatnych firm, polityków, uczelni, mediów czy organizacji pozarządowych, wybór odpowiedniego lokalu będzie tym, co najbardziej wpłynie na odbiór Twojego eventu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wybierzesz idealną salę konferencyjno-szkoleniową!

Porady i wskazówki

Lokalizacja sali

Lokalizacja sali może mieć dla niektórych zaproszonych gości kluczowe znaczenie. Nawet idealny obiekt, jeśli jest położony w trudno dostępnym miejscu, może znacznie wpłynąć na frekwencję. Wybierając salę konferencyjną, upewnij się, że jest do niej dobry dojazd, a w pobliżu budynku znajduje się parking, z którego mogą skorzystać goście. Lokalizacja powinna być też łatwa do znalezienia, zwłaszcza jeśli organizujesz spotkanie o charakterze międzymiastowym czy międzynarodowym.

Nie zaszkodzi również, jeżeli w pobliżu sali będzie można skorzystać z usług restauracji lub kawiarni. Dostępność lokali gastronomicznych, w których uczestnicy będą mogli spotkać się po zakończeniu wydarzenia, pozytywnie wpłynie na budowanie kontaktów zawodowych i nawiązywanie nowych znajomości.

Wynajem sali szkoleniowej w Białymstoku.

Sprawdź naszą ofertę. Atrakcyjna cena wynajmu

Zakwaterowanie

Jeśli organizujesz całodzienny lub kilkudniowy event, ale w budynku, w którym znajduje się wybrana sala konferencyjna, nie ma dodatkowo pokoi gościnnych, koniecznie postaraj się znaleźć miejsce w pobliżu hoteli lub hosteli z dobrym dojazdem, lub, w idealnym przypadku, w odległości krótkiego spaceru od miejsca spotkania.

Dopasowanie do charakteru konferencji

Czy wybrane przez Ciebie miejsce w pełni pasuje do charakteru konferencji? Pamiętaj, że sala powinna nie tylko oddawać atmosferę wydarzenia, lecz również spełniać wymagania grupy docelowej, do której jest adresowana. Zadbaj o to, żeby sala była nie tylko wygodna, lecz także estetyczna i funkcjonalna.

Cena sali konferencyjnej

Jak już wspomnieliśmy, wynajem sali prawdopodobnie pochłonie sporą część Twojego budżetu. Z drugiej strony – nie bój się negocjować, zwłaszcza jeśli lokal jest idealny i chętnie skorzystasz z niego w przyszłości. Bardzo często właściciele sal, w zamian za długoletni kontrakt, oferują atrakcyjne zniżki. Poza tym niektóre sale, jak na przykład nasz lokal na Radziwonika 12, gwarantują niższą cenę po upływie na przykład dwóch godzin.

Wyposażenie sali oraz sprzęt

Wyposażenie lokalu bardzo często decyduje o rezerwacji miejsca. Nowoczesna sala powinna posiadać akcesoria i urządzenia umożliwiająca sprawne przeprowadzenie spotkania. Z kwestii technicznych do takich rzeczy zalicza się na przykład rzutnik, projektor oraz zestaw głośnomówiący i mikrofon.

Druga sprawa to oczywiście umeblowanie. Jeśli planowane przez Ciebie wydarzenie ma charakter szkoleniowy i goście będą musieli korzystać z laptopów czy robić notatki, zadbaj o to, żeby mogli skorzystać ze stolików. No i oczywiście upewnij się, że sala oferuje dostęp do sieci bezprzewodowej.

Serwis kawowy lub catering

Koniecznie wybierz salę z opcją serwisu kawowego, a jeśli spotkanie ma potrwać cały dzień lub kilka dni, także oferującą usługi firmy cateringowej. W przypadku, gdy masz swojego sprawdzonego dostawcę, spytaj właścicieli, czy możesz skorzystać z jego usług.

I to wszystko. Stosując się do tych kilku porad, z pewnością znajdziesz salę, która będzie idealną oprawą dla organizowanego przez Ciebie eventu. Życzymy powodzenia!